Pomysł na prezent dla dziecka

Święta, urodziny, imieniny, pasowanie na pierwszoklasistę, bycie dzielnym u dentysty… Okazji do nagradzania i obdarowywania naszych pociech jest naprawdę sporo. Dzieci dostają prezenty nie tylko od nas, ale również od innych bliskich – dziadków, chrzestnych czy wujostwa. Nierzadko rodzic staje przed sytuacją, w której kompletnie nie wie, co miałby zakupić dziecku w ramach kolejnego prezentu. Przecież ma już niemal wszystko!

Oryginalne pomysły na prezent

Dobrym pomysłem jest powrót do własnych wspomnień z dzieciństwa i kupienie dziecku prezentu podobnego do tego, który samemu się kiedyś otrzymało. Nie ma chyba malucha, który nie ucieszyłaby się z kolejka Dla dzieci najważniejszy jest czas spędzony z rodzicem, a zabawa kolejką może być świetnym pomysłem na wspólne chwile. Można zakupić cały zestaw płyt DVD z bajkami Bolek i Lolek i urządzać z dzieckiem co piątek seanse filmowe, wspólnie zajadając popcorn. Wiele osób stwierdza, że w pewnym wieku najlepszym prezentem dla dziecka jest po prostu wręczenie mu gotówki. Nie jest to najgorszy pomysł, choć rzeczywiście, wydaje się on być niejako drogą na skróty. Można jednak i to fajnie wykorzystać.

Dać dziecku wybór

Jeśli dziecko uzbiera jakąś kwotę pieniędzy na urodziny czy Święta, warto wybrać się wspólnie do sklepu z zabawkami, gdzie znaleźć można naprawdę wszystko – od figurek bohaterów z ulubionych kreskówek, przez gry planszowe i komputerowe po kolejki dla dzieci. Ważne, aby dziecko uczyło się podejmowania swoich własnych, świadomych wyborów. Taki sposób wybierania prezentów na urodziny czy inne okazje jest świetnym pretekstem do uczenia dziecka od małego wartości pieniądza. Nasza pociecha w takiej sytuacji jest w stanie uczyć się, że określona kwota na niektóre rzeczy wystarczy, a na inne nie. Można również zachęcić dziecko do oszczędzania pieniędzy. Jeśli na przykład malec widzi, że nie wystarczy mu funduszy na daną rzecz, należy wyjaśnić mu, że niekiedy warto poczekać, odłożyć jeszcze trochę, aby kupić sobie coś wymarzonego lub lepszego jakościowo.