Zabawki, które warto sprezentować swojemu dziecku

Każdy rodzic kupuje swoim dzieciom rozmaite zabawki, w których można obecnie wręcz przebierać. Warto jednak dobrze przemyśleć swój wybór. Istotne jest to, aby zabawka była dostosowana do wieku dziecka i jego indywidualnych możliwości rozwojowych. Kluczowe będzie także wybranie przedmiotu wykonanego z dobrej jakości materiałów. Musi mieć odpowiednie certyfikaty jakości i atesty bezpiecznego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie z prezentowanie zabawki, która wspiera prawidłowy rozwój dziecka. Świetnie sprawdzają się akcesoria sensoryczne. Zaliczyć można do nich między innymi specjalne maty edukacyjne, książki, lusterka, zawieszki, karuzelę.

Zabawka, która pobudza zmysły i wspiera rozwój dziecka

W przypadku małych dzieci odkrywanie świata odbywa się poprzez zmysły i ruch. Warto wobec tego sprezentować mu zabawki sensoryczne, np. w tantis. W sprzedaży znajdują się nawet rozmaite akcesoria dla najmłodszych, są one odpowiednie nawet dla noworodków. Za ich pomocą dziecko rozwija się szybciej motorycznie, fizycznie, poznawczo. Zabawka sensoryczna jest wykonana z materiałów kontrastowych barwach, co przykuwa wzrok maluszka. Wydaje różne dźwięki, co z kolei pobudza zmysł słuchu. Przedmioty sensoryczne są wykonane z szeleszczących materiałów, grzechoczą, piszczą itd. charakterystyczne dla nich są również zróżnicowane faktury i kształty. W ten sposób oddziałują na zmysł dotyku.

Zabawki sensoryczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wzbudzać zainteresowanie i zachęcać dziecko do aktywności. Zaczyna ono po nie wyciągać rączki, manipulować nimi. Wszystko to ma korzystny wpływ na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Sensoryczne zabawki są relatywnie proste, dzięki czemu nawet maluszki świetnie sobie z nimi radzą. Można je modyfikować, łączyć, rozbudowywać. Powstają z materiałów miękkich, przyjaznych wrażliwej skórze dziecka. Dobrej jakości zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo użytkowania już w przypadku małych dzieci. Wybór jest ogromny, co ułatwia dopasowanie zabawki do wieku dziecka, etapu jego rozwoju.