Prezenty dla noworodka, czyli czym obdarować maluszka?

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie nie tylko dla jego rodziców, ale także dla całej ich rodziny, przyjaciół, znajomych. Każdy, kto wybiera się w odwiedziny do młodej mamy i jej maluszka chciałby jej podarować idealny prezent. Współcześnie wybór akcesoriów i zabawek dla dzieci jest ogromny, warto jednak poświęcić chwilę i wybrać rzecz, która będzie również przydatna dla jego rodziców. Jakie prezenty dla noworodka sprawdzają się najlepiej?

„Ach śpij kochanie”

To właśnie sen najczęściej jest zmartwieniem rodziców, a w zasadzie jego niedobór. Pierwsze miesiące po narodzinach malucha bywają naprawdę ciężkie pod względem fizycznym. Osesek musi nauczyć się żyć po drugiej stronie brzucha, a rodzice bardzo często muszą całkowicie przestawić swój zegar biologiczny i funkcjonować o porach, które wybierze maluch. Dlatego właśnie jednym z lepszych pomysłów na prezenty dla noworodka  są zabawki, które pomagają wyciszyć się i zasnąć.

Miś Szumiś

Kiedy zamierzamy uszczęśliwić rodziców i ich maluszka podarunkiem, warto rozważyć zakup szumisia. Miś – maskotka, który dostępny jest w wersji dla dziewczynek, chłopców, jak i tych uniwersalnych to najczęściej bardzo trafiony zakup, jego sercem jest urządzenie, które emituje różne dźwięki. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w czujniki płaczu, które kiedy wykryją dźwięk – płacz noworodka włączają się automatycznie, możemy też znaleźć szumisie, które będą też pełniły funkcje elektronicznej niani. Kiedy więc maluch wybudzi się, zabawka automatycznie włącza kojącą melodię, może to być np. odgłos, który dziecko zna z brzucha mamy – bicie serca. W ten sposób maluszek odzyskuje poczucie bezpieczeństwa i istnieje duża szansa, że maluch sam zaśnie. Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w przypadku, kiedy planujemy wyście z maluchem albo mamy imprezę rodzinną w domu. Uruchomienie dziecku znanych i lubianych, powtarzalnych odgłosów w pewien sposób odgrodzi go od hałasów z zewnątrz

Kokon

Maluchy nie lubią dużych, wolnych przestrzeni. Noworodek, który 40 tygodni przebywał w ciasnym brzuchu mamy lubi ograniczoną ilość miejsca. Dlatego właśnie maluszki uwielbiają być tulone, i nigdzie nie śpią tak spokojnie jak w objęciach mamy, czy taty. Dlatego właśnie bardzo dobrym pomysłem na prezenty dla noworodka jest zakup kokonu. To przenośne miejsce do spania, można wkładać do łóżeczka, kłaść na łóżku rodziców, co zapobiegnie przypadkowemu przyciśnięciu go przez jedno z rodziców, czy rodzeństwo. Zapewnienie dziecku własnej przestrzeni w kokonie, jest też bardzo praktyczne. Takie „łóżeczko” ze względu na niewielką wagę i stosunkowo niedużą przestrzeń, jaką zajmuje, można wszędzie ze sobą zabrać. W ten sposób zapewnimy maluchowi wygodę, komfort spania i odpoczynku we własnej, znajomej przestrzeni, gdziekolwiek się wybierzemy.

Współcześnie mamy zaczynają dość wcześnie gromadzić wyprawkę, zanim więc zaczniemy wybierać prezenty dla noworodka, warto poprosić rodziców o listę rzeczy, które będą im potrzebne. W ten sposób unikniemy kłopotliwej sytuacji ze zdublowanymi podarunkami – sprawdź ofertę www.szumisie.pl.