ŚPIWOREK DZIECIĘCY SÓWKI SZARO-MIĘTOWY2

Na co zwrócić uwagę wybierając śpiworek dziecięcy do wózka?

Aby wybrać porządny śpiworek dziecięcy do wózka należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które dokładnie opisano w niniejszym artykule. Śpiworki wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu przy ich zakupie.

Porządne zapięcie

Przeglądając dostępne na półkach sklepowych śpiworki do wózka dla dzieci w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście śpiworki zapinane na zwykły zamek błyskawiczny. Bez problemu znaleźć można również modele na rzepy, guziki albo specjalne napy. Wysokiej jakości zamek błyskawiczny jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Producenci oferują śpiworki do wózka dla dzieci z jednym zamkiem centralnym albo z dwoma po bokach. Te drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze i co najważniejsze umożliwia bezproblemową zmianę pieluszki bez potrzeby wyjmowania dziecka ze śpiworka. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Na które elementy należy zwrócić uwagę?

Śpiworek dziecięcy do wózka spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonany będzie z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Uważać należy na najtańsze śpiworki od mało znanych producentów, które niestety mogą zawierać w swoim składzie chemiczne dodatki. Naturalne i certyfikowane śpiworki są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę również na jakość szwów. Śpiworek nie może posiadać oczywiście żadnych małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Kolejnym bardzo ważnym elementem są specjalne otwory na pasy bezpieczeństwa. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy śpiworek będzie stosowany na przykład w spacerówce. Przydać może się również możliwość częściowego odpinania śpiworka, dzięki czemu swobodnie będzie można regulować poziom grzania.