pieluszki bambusowe

Jeśli pieluszki, to tylko bambusowe

Kupno pieluszek jest zadaniem, którego istotę docenią jedynie osoby posiadające dzieci. Pieluszki są bowiem kluczowe dla bezpieczeństwa, ale też i wygodny codziennego funkcjonowania malucha. Ostatnimi czasy spada bardzo poważnie zainteresowanie pieluszkami jednorazowymi na korzyść pieluszek bambusowych. Czym takie pieluchy bambusowe dla niemowlaka się charakteryzują?

Najważniejsze zalety

Pieluszki bambusowe, jak sama nazwa wskazuje, produkowane są z w pełni naturalnego materiału, jakim są pędy bambusa. Dzięki temu, że do produkcji nie używa się żadnych sztucznych składników, jest to pieluszka w pełni naturalna i ekologiczna. Jej niezwykłość nie polega jednak tylko na walorach ekologicznych. Dzięki temu, że nie zawiera w sobie żadnych potencjalnie groźnych dla zdrowia dziecka substancji, nie wywołuje ona alergii czy też nie podrażnia skóry. A jest to, jak wiadomo, sprawa kluczowa dla każdego rodzica, aby jego dziecko było w pełni bezpieczne.

Czy są jakieś wady?

Każdy świadomy rodzic musi jednak zadać pytanie, czy takie pieluszki są na pewno pozbawione wad? W końcu jak każdy inny produkt tak i bambusowe pieluchy muszą mieć jakieś minusy. Jedną wartą wymienienia uwagą jest konieczność prania i suszenia takich pieluszek, co dla niektórych rodziców może okazać się zadaniem po prostu męczącym. Nie mniej warto zauważyć, że dzięki temu wprowadza się całkiem spore oszczędności w domowym budżecie, ponieważ jedną pieluszkę można wielokrotnie wykorzystywać i nie trzeba po każdym jej zużyciu wyrzucać jej do kosza i kupować nowej. Trud włożony w pranie zwyczajnie się opłaca.