rodzina na spacerze

O czym trzeba pamiętać wybierając sukienki dla niemowląt?

Lato to idealny moment, by dziewczynkę ubrać w sukienkę. Dotyczy to również niemowlaków. Jak wybrać sukienki, które będą piękne i komfortowe dla maleństwa?

Materiał jest najważniejszy!

Wybierając sukienki dla niemowląt trzeba skoncentrować się przede wszystkim na komforcie dziecka. Ważne, by sukienki były uszyte z wygodnego materiału (chociażby takich jak na stronie https://mybasic.pl/186-sukienki).

Modne sukienki dla niemowlaków powinny być uszyte z materiałów naturalnych, które przepuszczają powietrze. Trzeba pamiętać, że niemowlę przede wszystkim spędza czas w łóżeczku lub wózku leżąc.

Sukienki dla noworodków uszyte z muślinu, bawełny lub lnu dodatkowo nie będą się rozciągały.

Body czy spodenki?

Sukienki dla niemowląt występują w kilku fasonach. Mogą być wyposażone w body, które zapinane jest na pupie. Często występują również sukieneczki, które połączone są ze spodenkami. Taki krój jest bardzo wygodny. Dziecko nie będzie miało problemu z pampersem, który będzie unieruchomiony przez spodenki lub body.

Modne sukienki dla niemowlaków przeznaczone na ważne okazje najczęściej mają klasyczny krój i można je nałożyć na rajstopki lub pozostawić gołe nóżki.

Dodatki do sukienki dla niemowlaka

Wybierając sukienkę dla noworodka koniecznie trzeba zadbać, by skomponować dodatki, które dopełnią całości.

Mała dziewczynka może mieć na głowie założoną opaskę. Oczywiście kolor powinien być dopasowany do sukieneczki. Warto również zadbać o buciki lub skarpetki w takim samym kolorze. W cieplejsze dni wystarczy, gdy dziewczynka ma wyłącznie skarpetki. Na chłodniejsze dni konieczne są rajstopki oraz buciki.

Wybierając dodatki do sukieneczki dla niemowlaka nie można zapomnieć o sweterku na chłodniejszy dzień. Powinien on być dobrany kolorystycznie do całego stroju. Warto również postawić na sweterki w białym kolorze, który jest uniwersalny i będzie pasowa do wielu strojów.

Modne sukienki dla niemowlaków to świetna propozycja nie tylko na uroczyste okazje. Dziewczynki mogą również na co dzień być w sukieneczkach. Należy jedynie zadbać, by dziecko czuło się w niej komfortowo.