obrazy do sypialni

Jakie obrazy do sypialni podkreślą wygląd pomieszczenia?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To miejsce, w którym domownicy śpią, odpoczywają i się relaksują. Decydując się na urządzanie wnętrza, należy starać się utrzymać w nim ciepło, spokój i harmonię. Pomóc mogą w tym odpowiednio dobrane obrazy powieszone nad łóżkiem lub w innym widocznym miejscu.

Dobór odpowiedniej tematyki

Wybierając obrazy do sypialni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej tematyki. Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie na ścianie różnego rodzaju pejzaży, które kojarzą się z urlopem i wypoczynkiem. Najbardziej uniwersalny charakter ma namalowany lub sfotografowany zachód słońca nad morzem. Inna popularna tematyka to:

  • martwa natura,
  • miasto,
  • abstrakcja,
  • erotyka.

Bez względu na tematykę zaleca się unikanie kompozycji zawierających żywe i jaskrawe kolory. Ekspresyjne barwy działają energetyzującą, dlatego lepiej postawić na pastele działające uspokajająco i wyciszająco.

obrazy do sypialni

Kompozycja obrazu

Poza samą tematyką, niezwykle istotna jest także kompozycja dzieła, które znajdzie się w pomieszczeniu. Wybierając obraz do sypialni nad łóżko, trzeba pamiętać, że obiekt ten będzie w tym miejscu doskonale widoczny. Oznacza to, że każdy, kto znajdzie się we wnętrzu, w pierwszej kolejności zwróci uwagę właśnie na zawieszone dzieło. Istotne znaczenie ma m.in. rodzaj zastosowanej ramy, która może być niewidoczna lub wyeksponowana i pełniąca funkcję dekoracyjną. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się nowoczesne obrazy do sypialni w formie dwu lub trójdzielnej. Ciekawym rozwiązaniem są również dekoracje wyposażone w podświetlenie led, a także obrazy malowane na szkle. Duży wybór obrazów do sypialni można znaleźć np. tutaj.