Baldachim do łóżeczka wyciszy i przygotuje dziecko do snu

Tkaninowy lub siateczkowy baldachim do łóżeczka sprzyja spokojnemu zasypianiu maluszka. Wycisza i zasłania przed nim wzrokowe bodźce, które sprawiają, iż dzidziuś ma problemy z zaśnięciem. Materiał baldachimu powinien być cienki i przewiewny, by zawsze docierało do śpiącego świeże powietrze.

Jaki baldachim do zwykłego łóżeczka?

Jeżeli dziecko ma łóżko, w którym brak baldachimu, można taką osłonę dokupić osobno. Wystarczy ją umocować nad głową malca. Można to zrobić za pomocą pionowego stelaża, mocując go do prętów łóżeczka. Inna alternatywa to wykorzystanie haka w suficie. W ten sposób zawieszony baldachim również spełni swoje zadanie.

Są łóżeczka już wyposażone w baldachimy. Jeżeli dzidziuś ma się urodzić w miesiącach wiosennych i letnich, warto od razu postarać się o taki komplet. Noworodek dużo śpi i będzie potrzebować intymnego miejsca do spokojnego snu.

Baldachim nad łóżeczkiem sprzyja zasypianiu

Przede wszystkim zasłona nad łóżeczkiem pomaga dziecku zasnąć. Zwłaszcza gdy czas na poobiednią drzemkę. Światło dzienne może zakłócić spokojny sen malca. Nie zawsze jest możliwość skorzystania z żaluzji okiennych.

Baldachim do łóżeczka oddzieli przestrzeń do snu od świetlnego blasku. Przyciemni miejsce do spania, co da komfort maluszkowi. Jeżeli na łóżeczko padają bezpośrednio promienie słoneczne, zasłona odetnie ich dostęp do śpiącego.

Jaki baldachim do chłopięcego łóżeczka?

Chłopcy, ponieważ z zasady są bardziej pobudliwi, powinni być otaczani kolorami uspokajającymi. Dlatego do łóżeczka dla chłopca dobrze będzie pasował baldachim w tzw. zimnych barwach. To wszelkie odcienie zielonego i niebieskiego oraz szarości.

W takich kolorach można urządzić cały pokój synka. Dzięki temu zapanuje we wnętrzu przytulna harmonia. Gdy maluszek wejdzie w wiek przedszkolny, można baldachim wykorzystywać do zabawy „pod namiotem”.

Pastelowy baldachim do dziewczęcego łóżeczka

Dziewczynki z reguły są mniej pobudliwe od chłopców, dlatego dla nich można przygotować zasłonę do łóżeczka w kolorach pobudzających. Jednak powinny one być nieco stonowane, np. pastelowe.

Zadaniem bowiem baldachimu jest wytworzenie w łóżeczku sennej atmosfery. Delikatny róż zasłonki nad łóżeczkiem to wystarczająca barwa. Może ona być jednolita lub w maleńki motyw, jak np. białe groszki.

Zasłonięty baldachim tylko podczas snu

Jeżeli dziecko od małego zasypia przy zasłoniętym baldachimie, szybko połączy te dwa aspekty. Dlatego starsze już niemowlę, położone do łóżeczka, na widok zasłoniętej kotary automatycznie zacznie się wyciszać i starać zasnąć.